Skip to content

Sıkça Sorulan Sorular

Yardım merkezinde merak ettiğiniz konuları ayrı ayrı başlıklarda bulabilirsiniz.

Öğretmen Kaydı ve Başlangıç

Sisteminize nasıl dahil olup özel ders verebilirim?

 • Sistemimiz içine dahil olan öğretmenler aktif olarak öğretmenlik yapan, öğretmenlik formasyonuna sahip, mezun ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • Sisteme dahil olan tüm öğretmenlerin bize sağladığı bilgiler için arkaplan kontrolleri yapılmaktadır.
 • Hesap oluşturmadan önce Öğretmen sözleşmemizi ve site kullanım kurallarını onaylamanız gerekmektedir.
 • Başlamak için kaydol sayfasına gitmeniz yeterlidir.
 • E-posta adresinizi doğrulamanız gerekmektedir.
 • Profilinizi tam olarak yüklediğinizde ekibimiz başvurunuzu inceleyecek ve size 24-48 saat içinde cevap verecektir.

Sisteminize dahil olabilmek için ücret ödemem gerekiyor mu?

Ozelders.com.tr üzerinde profilinizi yayınlanması ve öğretmen profilleri içinde listelenmesi tamamen ücretsizdir. Sistemimiz içine dahil olan öğretmenler sadece tarafımızdan sağlanan ders alanın, tamamlanan her dersi için hizmet bedeli ödemektedir. Aktif olarak gerçekleşen bir dersiniz yok ise sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Hizmet bedellerimiz için buradan bilgi alabilirsiniz.

Bana nasıl ders alan öğrenci sağlayabilirsiniz?

Ozelders.com.tr öğretmenlere, web sitemizi ziyaret edip özel ders isteyenlerden, 12 yıllık birikim ve tecrübesinin oluşturduğu referanslardan ve herhangi bir yolla bize ulaşıp özel ders talebinde bulunanlardan oluşturduğu havuz içerisinden ders yönlendirmesi yapmaktadır.

Profilimi yayınlamadan sisteminize dahil olabilir miyim?

Profilinizi sadece size özel olarak yükleyebilir ve sistemimize dahil olabilirsiniz. Bu durumda ders alan öğrenciler profilinizi göremeyeceğinden öğrenci bulma ihtimaliniz zayıflayacaktır. Sadece ders vermek istediğiniz yerlerden herhangi bir öğretmene bağlı olmadan gelen derslere sizi öneririz. Sadece öneride bulunduğumuz ders alan tarafından profilinizin görülmesini sağlarız.

Sisteminize niçin dahil olmalıyım?

Öğrenci ya da ders alan kişileri akademik olarak yeterince destekleyebileceğinizi düşünüyor ve bir ders alanı akademik olarak ilerletebilecek yetkinliğe sahipseniz sistemimize kaydolmanızı öneririz. Sizi ders alanlarla hızlı bir şekilde buluşturabiliriz.

Başvurumda hangi bilgilerimi onaylamanız gerekmektedir?

Sistemimize dahil olabilmeniz için, geçerli bir e-posta adresi, cep telefon numaranız, öğretmenlik bilgileriniz tarafımızdan onaylanması gerekmektedir. Bunun için bu kontrollerin yapılabilmesi için bize izin vermeniz gerekmektedir.

İlk derse başlayabilmem için hangi bilgilerimi onaylamanız gerekmektedir?

İlk ders için size talep oluştuğunda, derse başlayabilmek için, kimlik numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi onaylamamız gerekmektedir.

Profil Oluşturma

Profil oluşturabilmek için nelere ihtiyacım var.

Ozelders.com.tr üzerinde iyi bir profil oluşturabilmek için;

 • 8 kelimeyi geçmeyen benzersiz bir profil başlığı,
 • Çok uzun olmayan ama kendinizi iyi tanıtan bir hakkınızda bilgisi,
 • İstanbul içinde 6 ilçeyi geçmeyen ders verebileceğiniz ilçeler,
 • İyi çekilmiş ağırlıklı olarak yüzünüzü yansıtan kaliteli bir profil fotoğrafı,
 • Öğretmenlik tecrübeniz ve detaylı olarak anlatılmış özel ders tecrübeniz,
 • Eğitim bilgileriniz, eğitimle ilgili ek nitelikleriniz, sertifikalarınız ve yetkinlikleriniz,
 • Ders alan için gerekli olan diğer kabiliyet ve bilgileriniz profil oluşturma sayfasında yer almaktadır.

Profilim ne zaman yayınlanır?

Ozelders.com.tr üzerinde profilinizin yayınlanması ve öğretmen profilleri içinde listelenmesi; kişisel bilgilerinizi sistemimize aktarılması, iyi bir öğretmen profili oluşturmanız, bize sağladığınız bilgilerle ilgili arka plan kontrollerinizin yapılması ve başvurunuzun ekibimiz tarafından incelenip onaylanması sonrasında yayınlanmaktadır. Genelde 48 saat içinde yayınlanmaktadır.

Profil bilgilerimi nasıl gizlerim?

Profil bilgilerinizin herkese açık olarak yayınlanmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için hesabınıza gidip profilimi gizle alanından yapabilirsiniz.

Hakkımda ders alan öğrenci ve veli yorumlarını nasıl yayınlatırım.

İyi bir profilin olmazsa olmazlarından yorumlar için, profiliniz onaylanıp yayınlandıktan sonra profilinizin altında yorum ekle alanı gözükecektir. Bu alandan daha önce sizden özel ders alan öğrencilerinizin yorumlarını ekletebilirsiniz. Eklenen yorumlar sistem onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Nasıl bir profil fotoğrafı yüklemeliyim?

Ağırlıklı olarak yüzünüzün gözüktüğü harika bir fotoğraf eklemeniz profilinizi zenginleştirecektir. Fotoğrafınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. İçinde ikinci kişilerin bulunduğu resimleri kesinlikle eklememeniz gerekmektedir.

Evde Özel Ders İpuçları

Evde özel ders için bana sağladığınız ders alan kişilere nasıl güvenebilirim?

Öncelikle sistemimiz bizden ders talep eden herkesin e-posta adresi, cep telefonu, adres bilgisi ve öğrencisinin okulunun doğruluğunu onaylatır. Bu bilgilerden haricinde onaylattığımız bilgi yoktur. Ders talep eden herkes ile telefonda detaylı bir görüşme sağlanır. Derse başlamakla ilgili çekinceleriniz varsa aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

 • İlk ders yada tanışmaya yanınızda biriyle gidebilirsiniz. Güven karşılıklıdır ders alan bunu anlayışla karşılayacaktır.
 • İlk ders için halka açık ders alandan olumlu tepki gelmesi durumunda kütüphane, cafe vs. kullanabilirsiniz.
 • İlk derste ve  mümkünse devam eden derslerde öğrencinin evinde velisinin olmasını isteyin.
 • Derse başlamadan önceki telefon görüşmenizi detaylı yapın ve ihtiyacınız olan bilgileri istemekten çekinmeyin.
 • İlk dersten önceki telefon görüşmenizde, ders alacak öğrencinin durumu ihtiyaçlarıyla ilgili detaylı bilgiler alın.
 • Bütün bu önerilere rağmen hala çekinceleriniz varsa, Size gelen her talebe evet demek zorunda değilsiniz. Hayır demekten çekinmeyin.

İletişim bilgilerimi öğrenci yada velisiyle paylaşabilir miyim?

Ozelders.com.tr sizinle ders alanın iletişim bilgilerini ilk dersten önce paylaşmaktadır. İlk görüşmeyi siz öğrenciyle telefon üzerinden gerçekleştirmekte siniz. Dolayısıyla iletişim bilgilerinizi paylaşmanızda bir sakınca yoktur.

İlk derse gittikten sonra derse devam etmekten vazgeçebilir miyim?

Tabi ki vazgeçebilirsiniz. Bu durumu ders alana  başka bir öğretmen bulmasını tavsiye ederek yapabilirsiniz. Öncelikle bize bilgi vermelisiniz.

Evde Özel Ders İpuçları

Ders ödemelerimi nasıl yapıyorsunuz?

Ozelders.com.tr yönetilebilir özel ders sistemi üzerinden derse giden ve ders seanslarını tamamlayan her öğretmene haftalık ya da aylık olarak istediğiniz peryotlarda ödemenizi yaparız. Ödeme yapılabilmesi için dersin tamamlandığını öğrenci velisine onaylatmamız gerekir. Hizmet bedellerimizi ders ücretiniz üzerinden düşeriz. Hizmet bedellerimiz ve oranlarımız hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Hesap bilgilerimi size nasıl gönderiyorum?

Hesap bilgilerinizi ilk ders tamamlandıktan sonra hesabınız altındaki ödeme bilgilerimi gönder alanından ekleyebilirsiniz.

İletişim bilgilerimi öğrenci yada velisiyle paylaşabilir miyim?

Ozelders.com.tr sizinle ders alanın iletişim bilgilerini ilk dersten önce paylaşmaktadır. İlk görüşmeyi siz öğrenciyle telefon üzerinden gerçekleştirmekte siniz. Dolayısıyla iletişim bilgilerinizi paylaşmanızda bir sakınca yoktur.

İlk derse gittikten sonra derse devam etmekten vazgeçebilir miyim?

Tabi ki vazgeçebilirsiniz. Bu durumu ders alana  başka bir öğretmen bulmasını tavsiye ederek yapabilirsiniz. Öncelikle bize bilgi vermelisiniz.