Skip to content

Sıkça Sorulan Sorular

Yardım merkezinde merak ettiğiniz konuları öğretmenler ve öğrenciler için ayrı ayrı başlıklarda bulabilirsiniz.

Öğrenci Ve Veliler İçin

Öğretmenlerimiz

Ozelders.com.tr ders alan kişiye iyi bir özel ders deneyimi yaşatmak için özel ders öğretmeni seçerken aşağıdaki kriterlerin ders verende bulunup bulunmadığına dikkat edilmesini önerir. Ders veren kişi öğretmen midir? Öğretmeninizin üniversitelerin öğretmen yetiştiren fakültelerinden mezun olması özel dersin başarısını büyük oranda etkileyecektir. ( Üniversiteyi iyi dereceyle kazanıp ve bitirmiş bir mühendislik mezunuyla sıradan bir öğretmenlik mezunu birbirine karıştırılmamalıdır. Öğrenciniz için deneyimli bir öğretmenin, iyi bir mühendisten daha fazla faydası olacaktır.) Referansları ve başarıları nelerdir? Ders alacağınız öğretmenin referanslarını ve başarılarını mutlaka öğrenin. Bu sizi deneme yanılmadan kurtaracaktır.

Ozelders.com.tr öğretmenlerinin büyük bir bölümü Boğaziçi, Marmara, İstanbul vb İstanbul’da olan üniversitelerin mezunudurlar. Bununla birlikte Anadolu’daki üniversitelerden de öğretmenlerimiz bulunmaktadır.
Seçkin Eğitim; velilerin çok ısrarlı istekleri haricinde özel ders için üniversite öğrencilerini derse yönlendirmemektedir. Bunun yerine mezun ve aktif olarak öğretmenlik yapan eğitmenleri önermektedir. Yönlendirdiği öğrenciler ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk almamaktadır.
Sayfalardaki öğretmen arama formunda semt ve ders seçerek arattırıp istediğiniz öğretmen hakkındaki detay bilgilere ulaşabilirsiniz.
Seçkin Eğitim; ders isteyene iyi bir öğretmen sağlamanın bir gereği olarak profesyonel olarak öğretmenlik yapan öğretmenleri derse yönlendirir. Ozelders.com.tr adına derse yönlendirilen tüm öğretmenler bir kısım özel ve kamu kurumlarında çalışmaktadırlar. İşi sadece özel ders vermek olan profesyonelleri bu durumdan hariç tuttuk.
Ozelders.com.tr, öğretmenlerinin öğretmenlik formasyonuna sahip olmasını öğretmen yönlendirmesi yapmasının ön şartı olarak belirlemiştir. Bu sebepten dolayı özel ders öğretmen yönlendirmesi yaparken öğretmenlerimizin üniversitelerin öğretmen yetiştiren fakültelerinden olmasını dikkate alırız. Bu duruma deneyim ve birikimleriyle öğretmenliği iyi yapar konuma gelmiş bir kısım formasyonsuz öğretmenlerimizi dahil edilmemiştir.
Seçkin Eğitim öğretmenlerinin tamamı aynı zamanda çeşitli kurumlarda aktif olarak öğretmenlik yapmaktadır.

Özel Ders

Uzun süre devam eden derslerde böyle bir sonucun ortaya çıkması muhtemel tehlikelerdendir. Ozelders.com.tr öğretmenleri bu noktada profesyonel deneyimli öğretmenlerdir. Aile ile birlikte istenilen başarı seviyesine ulaşıldıkça haftalık seans sayısını düşürürler. Ozelders.com.tr ekibi aileye ve özel ders öğretmenlerine süreç içinde profesyonel destekler sağlayarak öğrenci de istenmeyen sonuçlar oluşmasının önüne geçer.
Hedefsiz, düzensiz ve iyi yönetilemeyen bir özel dersin öğrencide bu tür bir sonuç doğurması muhtemeldir. Bundan dolayıdır ki hedeflerinizi ve beklentilerinizi netleştirmeden özel öğretmen yardımı almayın. Siz öğrencinin ailesi olarak özel ders sürecine yakından müdahil olmanız gerekmektedir.
Özel ders ve bireysel eğitim öğrenmenin en iyi yolunu ifade eder. Özellikle grup içinde başarısız olan öğrencilerin özel ders ile başarılarını yüksek oranlarda artırdığı gözlemlenmiştir.
Özel ders; mantığı itibariyle daha iyi olmak istediğiniz herşey için alınabilir. Bu doğrultuda düşünüldüğünde öğrencinizin daha iyi olmasını istediğiniz tüm alanlar için özel ders aldırmaya karar verebilirsiniz.

Ücretler

Ozelders.com.tr; profesyonel olarak 11 yıldır eve özel ders öğretmen yönlendirmesi yapan kurumsal bir yapıdır. Yönlendirdiği öğretmenlerin tüm bilgilerini velileri adına kontrol eden ve güvenilirliklerini sağlayan bir yapı olmakla birlikte ders alanı deneme yanılmadan kurtarır. Ozelders.com.tr, ders alma sürecinde velilerini ve öğretmenlerini dersin başarısı için profesyonel destekleriyle yönlendirmektedir. Dolayısıyla ders ücretlerini etkilemesi kaçınılmazdır.
Özel ders ücretlerimiz öğrencinizin eğitim seviyesine (ilkokul, ortaokul, lise) kısmen öğretmenlerimizin deneyimine, yol ve öğretmenimizin bulunduğunuz yere yakınlığına göre değişmekle birlikte sizin taleplerinize göre de şekillenmektedir. Bizimle görüşme sağladığınızda ücret bilgisi alabilirsiniz.

Seçkin Eğitim

Seçkin Eğitim 2007 den beri faaliyet göstermektedir.
Seçkin Eğitim Hizmetleri merkezi Barbaros Mah. Menekşe Sok. Teknik Yapı Deluxia Suites ATAŞEHİR ( Ülker Sports Arena Arkası ). Avrupa yakası ofisi ise, İstanbul Caddesi, Kırmızı Şebboy Sokak, No:7, BAKIRKÖY adresinde faaliyet göstermektedir.
Seçkin Eğitim’in İstanbul dışında herhangi bir faaliyeti bulunmamaktadır.Ozelders.com.tr; İstanbul’da ise aşağıdaki ilçelerin tamamına öğretmen yönlendirmesi yapmaktadır.Kadıköy Bakırköy Beşiktaş Beykoz Üsküdar Maltepe Sarıyer Şişli Adalar Avcılar Bağcılar Ataşehir, SancaktepeBahçelievler Bayrampaşa Beyoğlu Büyükçekmece Eminönü Esenler Eyüp Sultanbeyli PendikGaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Kartal Küçükçekmece Fatih Tuzla Ümraniye Zeytinburnu

Öğretmenler İçin

Öğretmen Kaydı ve Başlangıç

 • Sistemimiz içine dahil olan öğretmenler aktif olarak öğretmenlik yapan, öğretmenlik formasyonuna sahip, mezun ve deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır.
 • Sisteme dahil olan tüm öğretmenlerin bize sağladığı bilgiler için arkaplan kontrolleri yapılmaktadır.
 • Hesap oluşturmadan önce Öğretmen sözleşmemizi ve site kullanım kurallarını onaylamanız gerekmektedir.
 • Başlamak için kaydol sayfasına gitmeniz yeterlidir.
 • E-posta adresinizi doğrulamanız gerekmektedir.
 • Profilinizi tam olarak yüklediğinizde ekibimiz başvurunuzu inceleyecek ve size 24-48 saat içinde cevap verecektir.

Ozelders.com.tr üzerinde profilinizi yayınlanması ve öğretmen profilleri içinde listelenmesi tamamen ücretsizdir. Sistemimiz içine dahil olan öğretmenler sadece tarafımızdan sağlanan ders alanın, tamamlanan her dersi için hizmet bedeli ödemektedir. Aktif olarak gerçekleşen bir dersiniz yok ise sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Hizmet bedellerimiz için buradan bilgi alabilirsiniz.

Ozelders.com.tr öğretmenlere, web sitemizi ziyaret edip özel ders isteyenlerden, 12 yıllık birikim ve tecrübesinin oluşturduğu referanslardan ve herhangi bir yolla bize ulaşıp özel ders talebinde bulunanlardan oluşturduğu havuz içerisinden ders yönlendirmesi yapmaktadır.

Profilinizi sadece size özel olarak yükleyebilir ve sistemimize dahil olabilirsiniz. Bu durumda ders alan öğrenciler profilinizi göremeyeceğinden öğrenci bulma ihtimaliniz zayıflayacaktır. Sadece ders vermek istediğiniz yerlerden herhangi bir öğretmene bağlı olmadan gelen derslere sizi öneririz. Sadece öneride bulunduğumuz ders alan tarafından profilinizin görülmesini sağlarız.

Öğrenci ya da ders alan kişileri akademik olarak yeterince destekleyebileceğinizi düşünüyor ve bir ders alanı akademik olarak ilerletebilecek yetkinliğe sahipseniz sistemimize kaydolmanızı öneririz. Sizi ders alanlarla hızlı bir şekilde buluşturabiliriz.

Sistemimize dahil olabilmeniz için, geçerli bir e-posta adresi, cep telefon numaranız, öğretmenlik bilgileriniz tarafımızdan onaylanması gerekmektedir. Bunun için bu kontrollerin yapılabilmesi için bize izin vermeniz gerekmektedir.

İlk ders için size talep oluştuğunda, derse başlayabilmek için, kimlik numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi onaylamamız gerekmektedir.

Profil Oluşturma

Ozelders.com.tr üzerinde iyi bir profil oluşturabilmek için;
 • 8 kelimeyi geçmeyen benzersiz bir profil başlığı,
 • Çok uzun olmayan ama kendinizi iyi tanıtan bir hakkınızda bilgisi,
 • İstanbul içinde 6 ilçeyi geçmeyen ders verebileceğiniz ilçeler,
 • İyi çekilmiş ağırlıklı olarak yüzünüzü yansıtan kaliteli bir profil fotoğrafı,
 • Öğretmenlik tecrübeniz ve detaylı olarak anlatılmış özel ders tecrübeniz,
 • Eğitim bilgileriniz, eğitimle ilgili ek nitelikleriniz, sertifikalarınız ve yetkinlikleriniz,
 • Ders alan için gerekli olan diğer kabiliyet ve bilgileriniz profil oluşturma sayfasında yer almaktadır.

Ozelders.com.tr üzerinde profilinizin yayınlanması ve öğretmen profilleri içinde listelenmesi; kişisel bilgilerinizi sistemimize aktarılması, iyi bir öğretmen profili oluşturmanız, bize sağladığınız bilgilerle ilgili arka plan kontrollerinizin yapılması ve başvurunuzun ekibimiz tarafından incelenip onaylanması sonrasında yayınlanmaktadır. Genelde 48 saat içinde yayınlanmaktadır.

Profil bilgilerinizin herkese açık olarak yayınlanmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için hesabınıza gidip profilimi gizle alanından yapabilirsiniz.

İyi bir profilin olmazsa olmazlarından yorumlar için, profiliniz onaylanıp yayınlandıktan sonra profilinizin altında yorum ekle alanı gözükecektir. Bu alandan daha önce sizden özel ders alan öğrencilerinizin yorumlarını ekletebilirsiniz. Eklenen yorumlar sistem onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.
Ağırlıklı olarak yüzünüzün gözüktüğü harika bir fotoğraf eklemeniz profilinizi zenginleştirecektir. Fotoğrafınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. İçinde ikinci kişilerin bulunduğu resimleri kesinlikle eklememeniz gerekmektedir.

Evde Özel Ders İpuçları

Öncelikle sistemimiz bizden ders talep eden herkesin e-posta adresi, cep telefonu, adres bilgisi ve öğrencisinin okulunun doğruluğunu onaylatır. Bu bilgilerden haricinde onaylattığımız bilgi yoktur. Ders talep eden herkes ile telefonda detaylı bir görüşme sağlanır. Derse başlamakla ilgili çekinceleriniz varsa aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.
 • İlk ders yada tanışmaya yanınızda biriyle gidebilirsiniz. Güven karşılıklıdır ders alan bunu anlayışla karşılayacaktır.
 • İlk ders için halka açık ders alandan olumlu tepki gelmesi durumunda kütüphane, cafe vs. kullanabilirsiniz.
 • İlk derste ve  mümkünse devam eden derslerde öğrencinin evinde velisinin olmasını isteyin.
 • Derse başlamadan önceki telefon görüşmenizi detaylı yapın ve ihtiyacınız olan bilgileri istemekten çekinmeyin.
 • İlk dersten önceki telefon görüşmenizde, ders alacak öğrencinin durumu ihtiyaçlarıyla ilgili detaylı bilgiler alın.
 • Bütün bu önerilere rağmen hala çekinceleriniz varsa, Size gelen her talebe evet demek zorunda değilsiniz. Hayır demekten çekinmeyin.

Ozelders.com.tr sizinle ders alanın iletişim bilgilerini ilk dersten önce paylaşmaktadır. İlk görüşmeyi siz öğrenciyle telefon üzerinden gerçekleştirmekte siniz. Dolayısıyla iletişim bilgilerinizi paylaşmanızda bir sakınca yoktur.

Tabi ki vazgeçebilirsiniz. Bu durumu ders alana başka bir öğretmen bulmasını tavsiye ederek yapabilirsiniz. Öncelikle bize bilgi vermelisiniz.

Ödemeler

Ozelders.com.tr yönetilebilir özel ders sistemi üzerinden derse giden ve ders seanslarını tamamlayan her öğretmene haftalık ya da aylık olarak istediğiniz peryotlarda ödemenizi yaparız. Ödeme yapılabilmesi için dersin tamamlandığını öğrenci velisine onaylatmamız gerekir. Hizmet bedellerimizi ders ücretiniz üzerinden düşeriz. Hizmet bedellerimiz ve oranlarımız hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Hesap bilgilerinizi ilk ders tamamlandıktan sonra hesabınız altındaki ödeme bilgilerimi gönder alanından ekleyebilirsiniz.